Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Můžete být nejlepší masér, masérka v širokém okolí a lidi se o Vás budou prát. Budou stát fronty a čekací lhůta se na masáže ve Všem salonu prodlužuje a prodlužuje. Trpělivý vydrží, vlezlí se vnutí na mimořádné hodiny, nespokojení budou stejně prudit a spokojení budou doporučovat. Všichni a bez vyjímky, ale za Vaše masáže budou muset platit. Slovo platit je nepěkné slovo, ale jinak to nelze.

 

Masér poskytuje službu za úplatu. Zákazník klient odchází lehčí a svěží a spokojený. Musí být i spokojený za to, že Vám za perfektní masáž zaplatil. Na svých webových stránkách už máte uvedeno, že přijímáte benefitní poukázky, hotovost prodi dokladu, vystavujete fakturu do FKSP atd. 

Na nejmenované facebookové skupině masérů jsem z hrůzou zjistil jak málo masérů přijímá bezhotovostní platby formou úhrady klienta kartou v provozovně. Ano pak jsem na to přišel proč. Udělal jsem si rozbor nabídek na platebné terminály a hrůza. 

Když už, tak musíte mít u banky účet a když nechcete nedá Vám terminál. Další varianta je postavená na pravidelném měsíčním paušálu, který začíná na 499,- Kč bez DPH, no a co když jej použije jen jeden zákazník měsíčně? Tak zaplatil paušál. 

Vybrat si terminál a umřít. Možná za několik málo měsíců, kdy na tento článek spadne prach a necky se objeví nějaká nová metoda. Nějaká stabilní kryptoměna, jednodušší PayPal, atd.

Do té doby musím vymyslet proklientsky co s tím. Terminál jsem nakonec našel díky Google. Ten chviličku špicloval co hledám a třetí den mi náhodou všude skákala reklama na terminály i v mobilním telefonu a Facebooku. Zaujal mne terminál SumUp.

Zrovna běžela akce, kdy platební terminál prodávali místo za 1499,- Kč za 499,- Kč, tak jsem ho hned objednal. Mám tři měsíce starou verzi, kdy je potřeba, aby se krásný bílý terminál skrze bluetooth spároval s telefonem ve kterém je aplikace, kde všechno potřebné, tedy za co kolik a proč naťukáte. je to easy jednoduché. 

Nově mají za 2499,- Kč platební terminál s kartou 3G, takže už mobilní telefon není třeba. 

Vaši zákazníci mohou platit všemi debetními a kreditními kartami s logy MasterCard a Visa bezkontaktně nebo Čipem a PIN-kódem a prostřednictvím Google Pay či Apple Pay. Samostatný terminál obsahuje kartu s neomezenými daty a tudíž není třeba používat telefon nebo tablet. Platební terminál umožňuje přijímat platby kdekoliv v dosahu internetového připojení 3G, tedy všude. Dokonce přijímá i prostřednictvím NFC plateb (upravený čip v mobilu napojený na bankovní appku).

Tak a nyní to důležité. Pořídíte si terminál, tedy koupíte a co pak. Nic. Už žádný další paušál. Takže když Vám bude ležet rok v šuplíku, protože klienti platí stále cash tak neproděláte. Za platby si služba, který terminál provozuje nechá zaplatit provizí. Ta je k dnešnímu dni 2% z platby. 

Terminál SumUp dokonce funguje i jako kasa. Opravdu. Můžete přijmout hotovost a doklad o platbě skrze terminál a email pošlete klientovi emailem. Zákon jste neporušili, účtenku jste vystavili. EET maséři ještě řešit nemusí.


Jak zřídit masážní salon 1.díl (ÚŘEDNÍCI)

Jak zřídit masážní salon 2.díl (EKONOMIE)

Jak zřídit masážní salon 3.díl (SLEVOMATY)

Jak zřídit masážní salon 4.díl (POUKÁZKY-STRAVENKY)


Všechny transakce jsou pak přehledně vidět na webovém rozhraní po přihlášení se k účtu me.sumup.com. 

Aby v masérně nebyl olej je nemyslitelné, aby v 21.století nebyl ani platební terminál. Hotovost dnes nosí jen málokdo a nenabídnout klientovi maximální pohodlí i v tomto směru je zbytečné a nemyslitelné. 

sumup feem

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio