Sidebar

20
po, led

Podnikatelský záměr: Masážní salon

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podnikatelský záměr je hned druhý krok, který musíte udělat po rozhodnutí se stát masérem. Není to jen o tom investovat do kurzu a získat certifikát. Pokud hned po kurzu nebudete masírovat a to na plné koule, vše zapomenete. O anatomii nemluvě. Podnikatelský záměr je soustava informací, která je důležitá jen pro jednoho člověka a to jste vy. Pokud jej budete chtít předložit v bance kvůli půjčce na rozjezd podnikání, fajn, ale o to víc se mu věnujte. 

 

Být masér, masérka je fajn, ale stojí to hodně peněz a energie. Pokud v tomto oboru podnikat, tak bez samotného nadšení a lásky k profesi se penězům nevyhnete. Podnikání je samo o sobě definované a na sociální pojištění, zdravotní pojištění, nemocenské pojištění, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění majetku a nakonec ty bláznivé daně, nájmy, poplatky si sakra co? Musíte vydělat. Kolik si vyděláte provozováním masážní praxe je jen a jen na vás a cílech. 

 
Brňenští Maséři a Masérky
Facebook skupina · 90 členů
Přidat se ke skupině
Skupina určená pouze pro maséry profesionály.
 

 

Podnikatelský záměr je světlo do temného tunelu, protože při jeho zpracování se budete muset sakra vzdělávat a získávat spoustu informací. Začnete pracovat s tabulkami, hledat konkurenci, kterou budete zkoumat, budete počítat a nakonec z té celé práce vypadne závěr, že je to pro vás ekonomická katastrofa, že si nevyděláte ani na chleba. Ale to nevadí, k tomu právě ty záměry jsou. Pokud si budete mazat med kolem huby, nakonec do ní ani nic hlady nestrčíte. 

Nesmím zapomenout na sny a vize, na štěstí, karmu, přátele a rodinu. To jsou všechno proměnné, které do podnikatelského záměru nesmíte dávat, protože manipulují s výsledkem. Taky nepočítáte s tím, že najdete zlatou minci na chodníku, nebo že vyhrajete Eurojackpot, takže něco takového do záměru neplatí. 

Zde si můžete stáhnout ukázkový podnikatelský záměr, zpracovaného jako téma diplomové práce mého jmenovce Tomáše H. na téma Zprostředkování masážních služeb na pracovištích. 

Záměr jsou holá fakta a čísla, nikoli zbožná přání. 

  • Úspory
  • Půjčky
  • Investice

 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/feem.brno/

WEB: http://www.feem.cz

FACEBOOK: https://www.facebook.com/feem.brno

REZERVACE: http://feem.reservio.com


Úspory

Třeba s praxí chcete začít, kvůli tomu, že jste v posledním zaměstnání vyhořeli, nebo že už vás nebaví poslouchat blbé kecy kolegů v zaměstnání. Nebo jste podnikali a prostě se v oboru nedaří. Je spoustu důvodů, které by mne mohli napadnout. Třeba jste si našetřili a nemusíte se trápit s financemi a půjčkami. Třeba vám našetřila babička, nebo rodiče. Prostě úspory byste neměli prožrat, ale investovat a pokud jste se dopracovali k finalizaci podnikatelského záměru, určitě jste na kapitolu úspory-půjčky narazili.

Pokud ne, tak jste ho udělali špatně. Někdo říká, že vlastní peníze jsou dražší než půjčené. Ano, ale záleží na okolnostech. Rezervu byste měli mít vždy a vsadit vše na jednu kartu by se nemuselo vyplatit. 

Půjčky 

Když nemáte své, musíte si půjčit. Půjčit si můžete od přátel, od rodiny, od banky nebo v systémech P2P, kde nejsou tak přísné podmínky. Rodina je riziko, není nic horšího než zklamání v rodině. Zkuste svoji vlastní banku. Existují dnes úvěry se sazbou, která není tak tragická. 

Všichni znáte Zonky, je to platforma zaštítěná společností Home Credit a.s., kterou vlastní PPF.

Nicméně je založena na faktu, že lidé půjčují lidem a když tam nakrásně popíšete svoje sny, svoje záměry, určitě se na vás složí stovka investorů, každý po tisícikoruně a vy můžete čerpat úvěr za zajímavých podmínek. Pak je tu starší platforma, kterou můžete využít, pokud Vás vaše vlastní banka odmítne, což je velká pravděpodobnost.

Na českém trhu byly s P2P půjčkami jako první, nejsou takovým marketingovým tahákem v reklamách je neuvidíte, ale být žadatelem o úvěr není od věci. Ostatní jsou paběrky a zapomeňte na lichváře! Cesta do pekel. Ano může se stát, že váš podnikatelský záměr na vás v analýze vyplyvne investici 200.000,- Kč a teď kde je sehnat. Babo raď. 

ZONKY

BANKERAT

Investice

Já jsem masér, proč by mne měli zajímat investice? Ale prosím. Investice je to co vás celou dobu bude v ekonomii provozovny provázet. Investicí je přeci i olej na masáž, to není jen náklad. Můžete investovat do slunečnicového oleje z Kauflandu stejně jako do mandlového oleje? Nikoli. 

Není masážní lehátko, jako masážní lehátko. Ano nezačnete hned s elektrickým za 25.000,- Kč, na to si musíte vydělat. Čistička vzduchu se taky hodí, výzdova, kultura prostředí masérny a pak už to jede, kurz za kurzem, vybavení (baňky, bambusové tyče, lávové kameny...), knihy, platební termínál, atd. atd.

Nezapomenout na svoje zdraví. Být masér znamená o sebe pečovat a to znamená sportovat, relaxovat a umět odpočívat. Masér musí investovat aby mohl vydělávat. Investuje do sebe a do pohodlí klientů. Klient nesmí po masáži přemýšlet, jestli si odměnu za práci zasloužíte. On ji musí považovat pro vás za zaslouženou, jinak se vám nevrátí. 

Marketing

Bez marketingu to nejde ani v tomto oboru, ale to není předmětem tohoto článku. V každém případě i marketing budete muset částečně dotovat a průběžně do něho investovat. Jaké kanály marketingového mixu upřednostníte záleží jen a jen na vás, ale počítejte s tím, že to je zajímavý obor. Ano, jsou maséři, kteří marketing nedělají tak jak si jej představujete, protože používají rafinované metody, na které přijdete až vám to docvakne. Pro marketing musíte mít buňky a nějakou sociální inteligenci. Co moji potenciální klienti hledají, jak, proč, kde a co potřebují? Vystudovat vysokou školu marketingu nemusíte. Stačí, když se podíváte na to jak špatně to dělá konkurence. 

Závěrem

Jak si zajistit rezervace, aniž byste zvedali telefony, jak si udělat webové stránky, profil na sociálních sítích, jak si získat zákazníka,..................třeba psaním blogu, protože i psaním se musíte zocelit ve znalostech a uvědomit si některé souvislosti. V tomto seriálu se ale dozvíte a to zcela zdarma spoustu informací. Je zbytečné platit za nějaký ebook 1000,- Kč, když všechny informace které máte a které získáte jsou všude dostupné. 

 

 

Jak zřídit masážní salon 1.díl

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio