Sidebar

17
, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Naší vrcholnou politickou scénou otřásá jedna podivnost za druhou a nemá ji smysl ani sledovat natož kritizovat, komunikovat. Je mimo realitu a díky sociálním sítím, médiím a jejich společnému výprasku je ztráta času se jim věnovat. To si tak dnes sedím v čekárně u kadeřníka a na parapetu vidím nějakou petici a skromně sesmolenou výzvu. 

 

"Politika, politika proč se nás tak mocně týká. Oč by bylo méně bolu kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily pro lopaty, pro motyky nebýti té politiky." taková drobná transformace verše z Cimrmanovy hry "Akt". 

Cože bych, kdybych bych měl podepsat? Hele nejsem politik, politiku nesnáším, protože je plná křiváků, lezdoprdelků, patolízalů, sebemrskačů a hlavně lidí, které popíšu v následující glose. 


Jak to začalo, proč to začalo a kdo to začal.

Jsme skupina nefalšovaných šimičáků a rozhodli jsme se v únoru 2018 založit místní politické hnutí, se kterým chceme uspět v podzimních komunálních volbách 2018. V čele hnutí budou stát zkušení lidé, kteří se již několik let zajímají o komunální politiku a život v Židenicích, ať už samostatně, nebo v rámci činnosti místních spolků. Zpolitizovat jsme se rozhodli, protože nelze určité věci z úrovně běžných občanů ovlivnit. Přikláníme se k nezávislosti, č.......

bla, bla, bla a pak to pokračuje zase bla, bla, bla. Nebudu zde prezentovat ty žvásty ve vydaném panfletu. To že místní politická garnitura na brněnské radnici umí řešit jen ploché problémy související pouze s volebním obdobím je obecně známý fakt.

Za tímto hnutím-skupinou není nic jiného než virtuální noname skupina založená na sociální síti Facebook. Nic než virtuální "neznámá" skupina zvaná "nouze spojená s bídou". Bez tváře, programu, jména. Jediné nač se pohnutí zmohlo, byl a je pokus o petici žadáající podpis 1000 občanů Židenic, které mohou získat jen od vyloženě stejně velkých tupců jako jsou oni. Dále pak ledabylý příspěvek o tom, že si nechali udělat logo v Adobe, že si vytiskli letáčky, vyrobili samolepky a rámečky a že v místním holičství je petiční arch. Tečka. 

Já jsem myslel, že vrcholná politika je vyprahlá, ale ona je i v tom lokálu v brněnských Židenicích. Takže podpisem bych jen vyrobil trampolínu pro někoho, kdo se neumí protlačit ani do lokální politiky, pro někoho kdo nezvládne ani řádně oslovit ve výzvě, někoho kdo kritizuje natolik obecně, že se nebude jednat o víc než méně chápavého člověka s břitkým rozumem.

Proč se neprezentují lidi, osobnosti? Proč se neprezentují názorem, svojí minulostí a svojí odpovědností? Protože vylezli ze židenické ubytovny pro sociálně slabší občany? To jediné vysvětluje tu plochou výzvu s pěti podpisy? 

No za začínajícím sdružením je jistý Jirka Kyjovský, který vlastní facebookovou komunitu "Veřejná zahrada Židenice" se 123 likes a jaký si "zapsaný spolek" SAZE z.s., spolek pro Židenice, který se pouští jen do kritiky toho jediného co se v Židenicích za poslední tři roky povedlo straně Zeleným. Je vidět, že Jirka Kyjovský tím, že nic nedokázal, neudělal a tedy nic nepokazil je odborník na politiku.

Mě se chce zvracet. 

Veřejná zahrada Židenice slouží jako alternativa pro občany, kteří nemají možnost vlastní zahrádky. Projekt je také zaměřený na posílení místní pospolitosti a zlepšení sousedských vztahů. 

Jirka Kyjovský zvaný Kyda, kydá. Zásadně kydá. Protože je to vševěd ve společnosti BroodMother s.r.o., který o vánocích prodává vánoční stromky. Ale ano proč ne? Má ženu, má kluka, má BMW, má firmu...ale proboha nemá smysl pro humor, natož pro marketing a tah na branku. Právě to je typ člověka, který chce jako anonym peticí skočit na trampolínu, která ho vystřelí do zastupitelstva, aby tam mohl dělat to samé co ostatní. NIC. Židenice pozor! Jirka je tu a vše zachrání.

Já nemám rád kritiku a to zejména politickou, která jen plácá do vody. Kritizovat umí každý a hledat řešení umí jen vůdci. Kyda vůdcem není, nebyl a nikdy nebude. 

Ale jak to mělo být a není? 


Vážení spoluobčané a sousedé,

jmenuji se Jiří Kyjovský a založil jsem pro Vás hnutí do kterého Vás srdečně zvu. Abychom společně vytvořili prostor pro .....Jsem zaměstnaný jako....v minulých komunálních volbách jsem volil.......všichni víme, že.....a já si myslím, že.......


Jenže Jirka kydá plky. Takže je Vám jasné u koho letos kupovat vánoční stromky? U člověka, který si k saku vezme žabky (nevíte jak se udělá smajlík, který brečí?).

Krátce po zveřejnění článku se spustila dehonestace autora na jejich sociální síti, kterou skupina milovníků trampolín završila uložením hovínka některého ze zvířátek z jejich zahrádky do mé poštovní schránky. Ano i tak pokleslá skupina se pokouší se vystřelit do místní samosprávy. 

 

 klíčová slova: simisaci, šimičáci, šimišáci, myšáci, šimišáci, 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio