Sidebar

18
út, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podle nedávné studie společnosti Euromonitor International v Indii v boji proti komárům utratili za insekticidy a jiná svinstva ten otravný hmyz hubící 733.000.000 dolarů. Pozor jen za jeden rok. Společnost LG na tamní trh uvádí mobilní telefon, který má ambici množství insekticidů snížit.

 

Malárie, horečka dengue a jiné další nemoci, které tamní komáři přenáší má na svědomí desítky tisíc nemocných a stovky úmrtí. LG se svým mobilním telefonem K7i s cenou něco kolem 122 dolarů (2600 Kč) má této šlamastice trošku odlehčit.

Smartphone má integrovanou technologii, která vyzařuje ultrazvukové vlny z mřížky na zadní straně telefonu. Tyto ultrazv. vlny jsou „naprosto bezpečné a neškodné pro člověka,“ a rozhodně jsou narozdíl od různých aplikací v Google Play, které slibují totožné funkční. 

Telefon od LG je první na světě s touto technologií, nicméně pro fanoušky LG nejde o nic nového pod sluncem. Firma ji totiž nabízí i ve svých jiných výrobcích, jako je třeba televize, klimatizace či pračka. Na ostatní trhy se zřejmě nedostane. 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio