Sidebar

17
, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kdo to kdy viděl, aby Tyranosaurus jedl buchty? Ten náš ano, ten jedl buchty a navíc je měl tuze rád. Možná víc než ty tlusté chlupaté křečky, kterými se cpou všichni ostatní tyranosauři u sousedů. Po takové přesličkové kynuté buchtě se krásně odpočívá a nezůstávají po ní za zubama chlupy a zakroucené tvrdé ocásky.

Buchtě nemusíš vysvětlovat, že se přemnožila a že je třeba je redukovat. Buchtám je to jedno. Ty se tak snadno nemnoží a neroztahuji, ty prostě jen krásně nakynou v maminčině pekáči, upečou se, voní a pak ham.

To nemusel nikdo křečkům vysvětlovat, že jsou lepší buchty, než křečci. Aby si zachránili svoji kůži před neustále hladovým Rexem, tak začali stavět jednu pekárnu vedle druhé a Rex jedl buchty a buchty a buchty a nakonec mu už křečci ani nechutnali. Křečci se stali váženými pekaři. Samozřejmě se předháněli každý den v tom, kdo upeče nejlepší, největší, nejsladší buchtu s největší hromadou cukru a nejlíbeznější náplní. Rex běhal od pekárny k pekárně a místo ochutnávání křečků, místo masové stravy ochutnával buchtu za buchtou. Tu povidlová, tu maková, tu přesličková, citrónová, smrková a tisíc dalších druhů, barev a chutí.

Stalo se samozřejmě to co se stát mělo. Rex ztloustnul, měl pupíka většího než skálu, zkazil si svoje ostré bílé zuby a byl celý takový tumpachový a náladový.

No muselo se zakročit. Křečků bylo najednou nějak moc, běhali sem a tam, ničeho se nebáli, skákali ze stromu na strom a obsadili všechny díry. Do údolí křečků s jedním tlustým tyranosaurem přijela na nečekanou návštěvu rodina Kronosaurů. Ti jsou známí naopak tím, že nejedí nic jiného než křečky a buchty jim vyloženě nechutnají. Pochytali všechny, skoro všechny křečky a usušili si je na zimu jako sušené švestky. To se samozřejmě Rexovi moc nelíbilo, vztekal se, křičel, ale jak byl tlustý a bez zubů, všichni si z něho dělali srandu, protože se ani nemohl hýbat.

A tak šel den za dnem, noc za nocí a Rex bez buchet hubnul, dorůstali mu nové zuby a pomaličku se dával dohromady. Po dvou měsících vstal, protáhl se, sežral celou rodinu Kronosaurů i se všema sušenýma švestkama a pardon, křečkama. Pak si chytil jednoho moc šikovného křečka, zamkl ho do klece a šel si prohlédnout údolí. Na malou kontrolu. Když se vrátil, měl od zavřeného křečka napečené buchty a od té doby jedl sladké jen a jen v neděli, k snídani ke kávičce.

Joomla SEF URLs by Artio