Sidebar

18
út, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Namazat chlupatou žábu máslem, dát do brašny a alou do školy. No jasan, i Karlíka potkalo to, co každého normálního Cubidosaura.

Cubido...co? Cubidosauři byli ti chytřejší praještěři, kteří uměli číst, psát a počítat. A protože byli chytří, tak chtěli, aby i jejich děti byli chytré. Staří tak posílali malé do škol a školek. V širém kraji nebylo nic, co by ty malé dvoumetrové zubaté Cubidosaury chtělo sníst a tak chodily samy. Tehdá ještě nejezdily autobusy, šaliny, auta ani motorky. Škola byla obrovská, skoro tak velká jako největší hora na světě. To proto, aby se tam vešli všechny kuřata dinosauřata. No ono jich tam zase tolik nechodilo, protože ne všichni dinosauři byli chytří.

Pokud si vzpomínám, bylo jich tam celkem dvanáct. Ono ani starý pan učitel by jich asi víc nezvládl. Starý pan učitel byl nejstarší s Cubidosaurů a tak hodně znal a věděl, co nevěděl to si vymyslel a co zapomněl to si přečetl.

Frantíka už čekala druhá třída, takže už moc dobře věděl co ho po prázdninách čeká. Prázdniny už skončily a nový školní rok čekal za bukem, no prostě ještě jednou vyspinkat a hurá. Už žádné ranní vyspávání až do druhé snídaně, už žádné dlouhé ponocování a sledování padajících hvězd a unavených netopýrosaurů. Dinosauří škola začínala hodně brzo, aby se všechno stihlo.

Ráno když zakdákal kohoutosaurus, starý vypelichaný a prehistoricky nejpřesnější budík na světě se Frantíkovi tak hodně nechtělo vstávat, že si raději strčil ostnatý kaktus do uší, aby nic neslyšel a mohl dál spát. Co na tom, že zaspal první školní den. On zaspal i druhý a třetí.

Jenže pak si toho všiml taťulda a zařval tak strašně moc, že se zhasla i noc a mraky z nebe utekly. Jenže milé děti, kaktus je kaktus a pokud ho má Cubidosaurus v uších, může taťka skákat až do nebe a křičet i do zatáčky a Frantík spal dál. U cubidosaurů byl den jako týden a když už spali tak prostě spali. Hromy, blesky v očích už zeleného taťky. Sám nikdy do školy pozdě nepřišel. Nakonec se uklidnil, protože by řevem stejně nic nevyřešil, chytil Frantíka za nohu a jak visel hlavou dolů spadly kaktusy na podlahu a Venouš, tedy Franta se laskavě probudil.

Cubidosauři měli smysl pro humor, a tak se uzuřeného taťky, jak tam visel hlavou dolů Franta zeptal, jestli si s ním taky může zacvičit než půjde do školy. Jenže to už letěl vzduchem do sudu se studenou vodou. Osvěžující ranní koupel mezi žabími pulcousaury. Taťka mu hned při té příležitosti vysvětlil Archimédův zákon. Jestli pak si ho váš tatínek pamatuje? Franta si ho zapamatoval a díky tomu ten den ve škole dostal ještěrku s mašličkou na ocásku.

Joomla SEF URLs by Artio