Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Není příliš mnoho příležitostí a především času a financí jak se začít věnovat naplnění životního cíle zvláště v souladu se svědomím a přírodou.

 

Je tomu bezmála šest let, co jsem při procházce lesy a nebudu ani prezentovat lokalitu, aby mne někdo nenařkl z drancování životního prostředí narazil na pramen vody, který vyvěral na zcela nepochopitelném místě. Ještě zajímavější byla ta skutečnost, že se pramen zase ztrácel ve škvíře či puklině mezi skalami. Prošel jsem okolí, abych prozkoumal, zda-li někde neústí do nějakého potoka. 

Sice jsem málem zabloudil a pramen zase ztratil, ale dvouhodinová obchůzka neobjevila nic jiného. Byl jsem poměrně rád, že jsem tu malou studánku znovu našel. Sice měla daleko do podoby studánek, jak jsme zvyklí, ale pár drobných úprav sem a kámen tam a stálo to za to. 

Pozici jsem si samozřejmě pomocí GPS v mobilu zaznamenal, protože pochybuji, že na to místo někdy někdo vstoupil. 

Kvalitou, čistotou a především chutí vody jsem byl více než mile překvapen. Spočítal jsem přítok zhruba 5 litrů za minutu, což není málo, ale musím vzpomenout, že bylo léto a kolem dokola poměrně sucho. V roce 2011 sice nepanovala extra vedra a ten den myslím bylo kolem 20° C. 

Voda z pramene mne zaujala především chutí. Nejsem someliér vod, ale popsat pramen v momentě kdy máte žízeň je těžké. Věřím tomu, že příroda nemá v úmyslu ubližovat a rozhodně jsem nespatřoval žádné riziko v tom se napít z nějakého zdroje. Civilizace na km daleko a jediné co by mohlo pramen kontaminovat je nějaké skryté tajemství prchajících vojáků jednotek SS z Česka po 2.sv.válce. Pramen mizel v prasklině skály do které vedla strouha dlouhá cca 15 m. Sice tam nebyl žádný pulec, rak, mlok, ale napil jsem se. 

Když se oprostíte od všech dosud známých chutí, které vám nabízí minerální vody všech typů a kohoutková voda plná chloru, tak tato voda způsobila výbuch chuťových pohárků. Neznal jsem ještě obsah minerálů a dalších prvků, které jsou u minerálních vod rizikem, kterému je třeba se věnovat. Rozbor vody jsem si nechal udělat až v roce 2015. Ten si můžete nechat udělat buď orientační tak úplný. Na úplný jsem investoval celou odměnu za jeden přiblblý rozpočet na stavební zakázku, který mi trval celou jednu hodinu. Nějakých 9.000,- Kč vč. DPH.

Úplný test vám zkoumá ukazatele jako, pH, barvu, zákal, chuť, pach, el.vodivost (konduktivita), chlor volný, tvrdost vody, vápník, hořčík, železo, mangan, stříbro, sodík, hliník, arsen, beryllium, chrom, kadmium, měď, antimon, nikl, rtuť, selen, olovo, bor, amonné ionty, dusičnany, dusitany, chloridy, sírany, fluoridy, celkové kyanidy, bromičnany, chloritany, CHSKMn, TOC, chlorované uhlovodíky, PAU, benzen, BTEX, pesticidní látky (organochlorované pesticidy, triaziny), trihalomethany, počet kolonií při 22°C a 36°C, enterokoky, Escherichia coli, koliformní bakterie, Clostridium perfringens, mikroskopický obraz (abioseston, počet organismů, živé organismy). 

Paní, která mi výsledek testu předávala se měla potřebu vyptávat co to je za vodu, kde je pramen a vůbec. Asi věděla, že mám v ruce něco zajímavého. Řekl jsem jí pár vět o tom nálezu a myslím, že mi řekla, ať si to nechám pro sebe, ale pokud budu moci, ať udělám maximum, aby se k prameni nikdo nedostal, že by mi to lidi vydrancovali, stejně jako mnoho dalších studánek a pramenů. 

Následovalo několik měsíců přemýšlení a dumání nad tím jak s pramenem naložit, abych přírodě nebral to co jí patří, ale zároveň léčivé účinku pramenu, které jsem si měl tu čest vyzkoušet na sobě. Využít, nikoli zneužít. 

K prameni se bez vědomí všech vracím pravidelně a na místě uprostřed lesa se cítím tak neskutečně šťastně, že bych neměl problém tam postavit srub a žít v čistém souladu s něčím co mám rád. Jenže to nelze. Brání tomu jak legislativa, tak lidská chamtivost. 

Voda patří všem, ale někdo se o ní musí starat. Někdo ji musí chránit a nedopustit, aby se z toho stal čistý obchod. Pak by to ztratilo smysl a voda by nebyla tak léčivá a tak chutná. 

Pramen jsem nazval čistě v souladu s projektem GAMEE. Původní pracovní název z let 2011 nesla HforO (jako Hobza for Otakar), následně to přešlo přes H4O do názvu GENEE, který stejně jako GAMEE nemusí znamenat nic, ale táke všechno. Velmi mne potěšil projekt ooho, protože to byla moje zkratka, když jsem pracoval v České pojišťovně a.s., která byla dalším impulsem pokračovat.

Před 14-ti dny jsem měl tu čest se seznámit s existencí tzv. Andělských karet - nezavrhujte osobní zkušenost, pokud si ji sami nevyzkoušíte. Tvrdí se, že andělé mají poselství pro každého z nás, která nám pomohou zlepšit každou oblast života. 44 andělských vykládacích karet vám v lecčems mohou poradit nejen když se ocitnete v nesnázích či na křižovatce života a nebudete si vědět rady. Není nic lepšího než to v budoucnu mít na koho svést, jenže ono to tak nebude. 

Tyto karty Vám umožní komunikovat s "anděly", kteří Vám mohou dávat rady a odpovědi na otázky ohledně milostného života, rodiny, zdraví, práce atd. Každá karta je opatřena obrazem anděla a jeho sdělením. Neobsahují žádné negativní karty, jelikož andělé vždycky radí z pozice dobra. Takže nějakou černou vdovu, smrtku a neštěstí v nich nehledejte - není důvod. Dokonce jsem našel i online verzi, ale to není ono.

http://karty.atarot.cz/poselstvi-archandelu?vyklad=tri-karty

Andělské karty, které jsem si vytáhl po absolvování tříhodinové meditace mi v jistém směru hodně uvolnily mysl a ukázaly, že to co dělám musí mít větší hloubku a směr. Potvrdily nesmyslnost Facebooku. Na základě vzpomínek na jisté události u pramene a karty jsem se rozhodnul mojí vodě a prostředí kolem dát nový název, který více odpovídá představě chutí a výrazu vody: GENEE


Jak naložit s podobou láhve, tedy jediného obalu, který dokáže podpořit všechny plusy a vyzdvihnout je tak, jak náleží? I tento koncept už mám zpracovaný. Co dodat. Stačí se jen do toho pustit. Jenže ten moment ještě nepřišel. Čekám na další kartu. 

Tentokrát jsem však neudělal stejnou chybu jako před léty a podíval jsem se na Google, jestli někdo GENEE nepoužívá. Dnes je málo slov, které jsou líbivé a které nenesou sebou už nějakou službu či produkt. Ochrannou známku si registrovat nebudu protože nemám zapotřebí přírodu zatěžovat papíry a dalším sporem. Voda se jmenovat může a nemusí. Alespoň mám českou internetovou doménu a mohu začít pracovat na konceptu. 

Jedna myšlenka na podporu blahodárného účinku mne napadla včera, když jsem zase ládoval med do čaje. 3.9.2003 jsem na webu novinky.cz četl článek o tzv. ovčelení vody. 

"Včelaři se totiž setkávají s tím, že se po práci v bezprostřední blízkosti včel cítí překvapivě svěží, i když to vůbec není práce lehká. Lidé se cítí svěžejší a vitálnější i poté, co začnou pít VOV. Spoustě z nich se zlepší také jejich zdravotní problémy. Ty ve výjimečných případech zmizí zcela nebo téměř úplně."

Ale o je jen detail. Myšlenková mapa se rozrůstá. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio