Sidebar

17
, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Online seznamovacích aplikací není nikdy dost. Trh je velký a seznámit se na jednu či více nocí chtějí jak lidé sezdaní, tak svobodní. Každý z jiných důvodů a někdy jsou úsměvné. Recenzi na aplikaci Tinder jsem už psal, takže se dnes podíváme na Bumble, která je trošku jiná.

Především je jiná v tom, že ji vytvořila žena, tedy žena která navíc odmítla nabídku od Tinderu ve výši 450 milionů dolarů. S takovým balíkem peněz by se každému seznamovalo snáz. Segment mobilního seznamování se za několik málo let posunul do úplně jiných dimenzí. Vše je dnes sociální, všichni mají Facebook, Spotify, Instagram, Tinder. Bumble se liší tím, že konverzaci zahajují pouze a výhradně ženy.

Bumble založila Whitney Wolfeová, shodou okolností spoluzakladatelka Tinderu. Match Group, která pod svými křídly má mimo Tinder také seznamky Match.com nebo OkCupid, startupu Bumble nabídla 9,9 miliard korun za odkoupení. Tato nabídka však byla odmítnuta jako podhodnocená. Seznamovací aplikace měla na začátku letošního roku přes 11 milionů uživatelů a majoritu v ní drží další seznamovací společnost, Badoo.

Já ji ještě vyzkoušet nemohu, protože můj mobilní telefon je zatím nekompatibilní, takže čekám na nový. Nikoli však kvůli testování této aplikace. Jak jsem uvedl, tak u heterosexuálních párů v případě shody (zalíbení na obou stranách při hodnocení) může jako první zareagovat pouze žena. V případě homosexuálních párů oba. 

Aplikace má ústředí v Austinu v Texasu a má 35 zaměstnanců na celém světě. V červnu 2016 společnost Bumble oznámila partnerství se Spotify, které by umožnilo uživatelům propojit svůj účet Spotify s profilem a ukázat své hudební zájmy, stejně jako v TINDER. Ostatně je tam tak velká shoda, že si aplikace spíše konkurují, než aby se významně odlišili.  Uživatelé se musí přihlásit do služby Bumble přes Facebook, takže bez něho to nepůjde. Uvědomte si, co aplikaci udělujete za práva, jaké přístupy a k čemu. Nicméně to už jste povolili Facebooku, že o vás sbírá vše co může a potažmo i Google, protože Android není nic jiného než špiǒn ve vaší kapse. Nějaké podružné aplikace na tom nic nezmění.

Informace z uživatelského účtu Facebooku se používají k vytváření profilu s fotografiemi a základními informacemi, včetně vysokoškolského vzdělání a práce jeho uživatele. Ženy musí zahájit konverzaci do 24 hodin od "spojení" jinak zmizí. Po shodě se zobrazí informace, že zalíbení je dvojstranné, ale lze jej odstranit.

Ztaímco Tinder už před dvěmi roky zrušil zasílání fotografií, v Bumble tato možnost je, což kvitují uživatelé s povděkem. Aplikace nabízí i možnost dvojího profilu, jednoho pro seznámení a druhého pro přátelství. Zároveň počítejte s tím, že vaší fotografii profilu musí někdo schválit a tím je osůbka sedící v USA za počítačem, která kliká na ANO-NE. Takže mít profilovou fotografii v podobě západu slunce, louky, papíru jako je na Tinderu není možné.


Tinder: Bolehlav a zbytečné naděje

TINDER nenáročná seznamka


V únoru 2017 měla aplikace 12,5 milionu uživatelů. Její uživatelé každodenně stráví v aplikaci průměrně 62 minut. V říjnu 2016 aplikace spustila nová pravidla moderování fotografií, která mimo jiné zakázala zakryté tváře a fotky uživatelů v prádle.

Joomla SEF URLs by Artio