Sidebar

17
, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

K tomu aby člověk mohl pravidelně a úspěšně sportovat je třeba si vytvořit pozitivní motivaci. Proč tolik, proč dnes, proč...moje motivace je jasná a její součástí je poděkování lidem kolem mne či podpora některého z projektů EEP.

 

Klíč k dnešnímu tréninku tak věnuji mojí kolegyni. Věnuji jí celých 21 km rychlé chůze, celých 2200 kcal, které jsem strávil chůzí do kopce a z kopce, kdy jsem minul její dům kde bydlí a to zcela záměrně, nikoli abych jí ťukal na vrata, ale protože jsem si řekl, že poděkování musí mít smysl. Moje motivace k pravidelnému sportu tedy doplňují obrázky, které vytvářím pomocí aplikace Endomondo v mapě záznamem trasy dle GPS. Technicky bych se mohl plánováním zaměřit na tvorbu uměleckou, protože někdy patvary, které na mapě chůzí, jízdou na kole, během vytvořím se dají zpřipodobnit. 

Poslouchám rádio, abych nebyl ty tři hodiny jen já sám se sebou, ale něco se dověděl a po cestě se pobavil. Dozvěděl jsem se tak i zajímavé informace při té včerejší štaci, třeba že existují jistí eurospratci což je označení pro inteligentního jedince, kterému chybí zakotvení. Výsledkem je neschopnost udržet partnerský vztah, snížená tolerance k druhým, sobecká dravost. Díky trendu stavu singles je podle mého názoru těchto eurospratků čím dál více.

Chůze má blahodárný účinek nejen na fyzično. Chůze pozitivně ovlivňuje nejen náladu, ale cca po 30 až 40 minutách se dostavuje zvláštní příjemný stav mentálního uvolnění a pocit jasného toku vlastních myšlenek. Přesně to, co inteligentnímu a permanentně nestíhajícímu člověku chybí. Dokážeme se například lépe a klidněji rozhodnout ve věcech, které pro nedostatek klidu odkládáme.

Dokážeme také lépe rozlišit priority. Každý z nás si při troše upřímnosti přizná, že část každodenní honičky padne na činnosti, které se s odstupem dnů ukáží jako nesmyslné. Někdy to je patrné již předem, jen nemáme dostatek času si všechno klidně promyslet. Mentální možnosti, které nám dává chůze, jsou obrovské. Proto místo běhání spíše vyhledávám delší procházky svižným tempem. Umožní se soustředit jen na myšlenky nikoli dech.

k

Každá myšlenka, která má za něco stát, a to se mi líbí, musí tzv. otěhotnět. Co to sakra znamená, že myšlenkamusí otěhotnět? Abyste dosáhli svého cíle, musíte k němu mít silnou emoční vazbu. Samotná myšlenka nestačí. Cíl není třeba definovat,na cestě může být mnoho cílů,záleží na tom jak dlouhou cestu si stanovíte a tím nemyslím samotnou chůzi. Myšlenka musí otěhotnět, spadnout do srdce, aby vedla k akci. Když totiž nespadne do srdce a zůstane jen v tzv.raciu, v hlavě, tak je to pak logické odůvodnění činnosti, ale na to logické odůvodnění činnnosti potřebujete dotovat energii. Zatímco, když je to seberealizační složka, tak tu energii dotovat nemusíte. Česky řečeno, to co jde ze srdce nemusíte dotovat energií, nevyčerpá vás to.

Pak se vám do svižné cesty motají různé klacíky, které obcházíte, přeskakujete a v myšlenkách se ubíráte od tématu k tématu, až narazíte na nehybnost v podobě balvanu na kterém svítí zelené K. A cesta sama vám jasně řekla, že tento myšlenkový pokus o glosu bude věnovaný Kristýnce. Bydlí od kamene necelé tři kilometry, takže změním tradiční trasu a vydám se tím směrem, kde bydlí. Nikoli, abych jí viděl, ale jen tak. Beztak je tisíc kilometrů daleko, ale cestu mohu hned někomu věnovat. Už vám někdy někdo věnoval 21 km? Věnovat nachozené kilometry můžete mnohými způsoby, pokud se tomu chcete věnovat, ale jak jsem uvedl je to pro mne motivace. 

Někdy zapnu aplikaci EPP (Pomáhej pohybem) a klimetry a utracené kalorie ze špeků věnuji na dobrou věc. Virtuální pot se totiž transformuje v body a ty pak přes síto Nadace ČEZ na nějaký bohulibý projekt. A tuto aplikaci považuji za jednu z nejlepších myšlenek a propojení něčeho, co má smysl. 

A také zjistíte, kolik zajímavých míst objevíte – v přírodě, kde každá lesní cesta někam vede, a kdy vlastně moc nezáleží, že zabloudíte, protože všechny lesní cesty vedou do civilizace. Ale také ve městě, kde každou chvíli narazíte na neznámou kapličku, Boží muka, kostelíček, krásné vily, zasněné ulice, parčíky, zámečky...usměvavé lidi a nápady. Hodně lidí to považuje za ztrátu a času, takže se potí na kobercích ve fitnesscentrech, aby se mohli pozorovat v zrcadlech a hodnotit. V přírodě či při chůzi vás nic nenutí hodnotit. Prostě jdete. 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio